هفت جای دیدنی شمال کشور که باید دید

معمولا در ایام نوروز اکثر مردم به استان های گیلان و مازندران، دو استان پرطرفدار کشور برای مسافرت می کنند. طبیعت بکر و مناطق دیدنی این مکان ها باعث می شود تا در همه فصل ها به انجا سفر کرد. امروز می خواهیم مناطقی از این دو استان را به شما معرفی کنیم که شاید کمتر کسی آن ها را بشناسد تا به این جاهای جدید سفر کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

۱. جنگل مه آلود پاسند
اگر برای گردش و تفریح استان مازندران را انتخاب کرده اید پیشنهاد می کنم به طرف شرق استان مازندران سفر کنید تا به شهرستان بهشهر برسید. روستای زیبای پاسند و منطقه زیبای پاسند رز بعد از پیمودن سه کیلومتر به سمت شرق در سمت راست اتوبان، در جوار رودخانه پاسند با تابلوی بزرگ خودنمایی می کند. جنگل بکر که سالانه مسافران زیادی از جنگل انبوه آن دیدن می کنند.

۲. ییلاق اولسبلنگاه ماسال
اینجا ییلاقی ست خوش اب و هوا، با پوشش سر سبز و تابستان نشین در ارتفاع ۱۴۸۹ متر از سطح دریای آزاد. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه های چوبی است. ساکنان این منطقه از شهروندان ماسال هستن که برای استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می کنند. هتل و مسافرخانه ییلاقی زیبایی داره. گردشگرا و مسافرین زیادی و به سمت خودش جذب کرده است. اولسبلنگاه را باید از نزدیک دید و از طبیعت و طراوتش لذت برد.

۳. منطقه ییلاقی دشت النزه
مهم‌ترین هدف محور ییلاقی شاندرمن ییلاق دشت النزه‌ست. دشتی سرسبز و پهناور که از همه طرف با کوه‌های سرسبز احاطه شده است. روبروی این دشت امامزاده ابراهیم النزه قرار دارد. در پای بقعه درخت کهنسال افرایی دیده می‌شه که بالغ بر ۲۰۰ سال از عمرش می‌گذرد. به این درخت، نخ‌های رنگی، پارچه سبز رنگ و تکه سفال آویزان شده که نوعی نذر محسوب می‌شود. در این منطقه درختان ولیک سرخ و سیاه، گلابی وحشی، گردو، آلوچه وحشی دیده می‌شه، از دشت النزه به آبشار واشیاره راه دارد.

۴. تالاب کیاکلایه
تالاب کیاکلایه از نظر تنوع گونه های گیاهی یکی از غنی ترین تالاب های گیلان است. منظره های زیبایی که گیاهان در اطراف این تالاب به وجود آورده اند بسیار چشم نواز است.

۵. روستای صفرابسته
روستای سرسبز صفرا بسته با ۱۲۵۸ نفر جمعیت دارای قدمت تاریخی ۱۵۰۰ ساله‌ است. یه منطقه گردشگری و توریستی با جاده ای زیبا و دیدنی. از جاذبه های توریستی روستای صفرا بسته وجود جاده های تونلی که با درختان توسکاست پوشیده شده و در فصل های بهار و پائیز نقاش طبیعت زیبا ترین رنگ ها رو در اون بکار برده.

۶. دریاچه بره سر
شاید بسیا ی از شما ندانید دریاچه ای زیبا و بکر در نزدیکی شهر بره سر قرار دارد که ویستان نامیده می شود . استخر ویستان بره سر یکی از جاذبه های طبیعی و جزء مناطق نمونه گردشگری منطقه خورگام است.این استخر با داشتن محیطی شگفت انگیز در دل جنگل ، دارای گونه های مختلف از پرندگان ،انواع آبزیان می باشد. این دریاچه بطور طبیعی بر اثر زلزله بوجود امده و آب از کوههای اطراف تامین می شود که همین امر باعث متفاوت شدن این موقعیت می باشد.

۷. غار آویشوی
این غار در منطقه ای آویشوی در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان شـاندرمن ماسـاله. یه غار آهکی با ستون های آهکیه که بزرگ ترین غار تو استان گیلانه که تا کنون بیش از دو هزار متـر از ژرفـای آن، توسط غار نوردان و کوه نـور دان محلـی مورد پیمایش و اکتشاف قرار گرفته. غار آویشوی بیش از ۷۵ میلیون سال قدمت داره. جالبه بدونین واسه رسیدن به این غار، از جنگل ها و چشمه های جوشان عبور می کنیم. در ضمن وجود قندیل و آبشارهای بی نظیر داخل غار باعث جذابیت دوچندان این موقعیت شده است.

دیدگاه‌ها

هفت جای دیدنی شمال کشور برای سفر